Konsultacje behawioralne

Konsultacje behawioralne to indywidualne spotkania szkoleniowe skierowane do właścicieli borykających się z problemowymi zachowaniami swojego psa takimi jak:

– nadpobudliwość
– lęk przed fajerwerkami
– agresja wobec ludzi 
– agresja wobec innych psów
– załatwianie się w domu
– bronienie jedzenia, przedmiotów
– problemy separacyjne
– niszczenie w domu
– inne


Jak wygląda pierwsze spotkanie?

Konsultacje behawioralne odbywają się najczęściej w miejscu zamieszkania psa lub w jego bezpośredniej okolicy. Pracuję w realnych warunkach, tam gdzie dane problemy występują. 

Dojeżdżam do psów w Łodzi, Pabianicach i ich okolicach oraz w Łowiczu i Skierniewicach. 

Podczas pierwszego spotkania przeprowadzam wywiad, podczas którego zbieram informacje na temat czynników mogących mieć wpływ na zachowanie psa (np. dieta, żywienie, stan zdrowia, relacje z właścicielami i wiele innych). 

Spotkanie służy ocenie zachowania psa oraz ustaleniu przyczyny problemów. Na tej podstawie wprowadzam zasady pracy i pokazuje najkorzystniejsze dla danego psa ćwiczenia oraz ustalam wspólnie z właścicielami plan naprawy niepożądanego zachowania. Po spotkaniu wysyłam szczegółowy plan pracy wraz z celami do osiągnięcia.

Pierwsze spotkanie trwa około 2,5 h. 


Po pierwszym spotkaniu przez miesiąc odpowiadam na wszelkie pytania online lub telefonicznie. W przypadku problemów z realizacją ćwiczeń, w miarę możliwości modyfikujemy je i dostosowujemy do sytuacji. 

Czasami plan pracy i zadane ćwiczenia wystarczają opiekunom do rozwiązania problemów. Natomiast, często przy skomplikowanych problemach pracę trzeba podzielić na kilka etapów. W takim wypadku kolejne spotkania odbywaja się po osiągnięciu wyznaczonych celów.  


Koszt

Koszt pierwszego spotkania: 150 zł
Koszt drugiego spotkania – kontrolnego: 120 zł
Koszt kolejnych spotkań: 100 zł
W przypadku dłuższej współpracy koszt ustalany indywidualnie. 
W koszt wliczone są:
– 2,5h spotkanie
– plan pracy
– pomoc online/telefoniczna w ciągu miesiąca po spotkaniu
– dojazd do klienta