Psie mijanki

Co to?

To cykl zajęć, których celem jest nauczenie psów grzecznego mijania innych psiaków na spacerach. Brak tej umiejętności powoduje frustracje i obawę u wielu właścicieli, a spacery stają się smutną koniecznością zamiast przyjemnością.

Dla kogo?

Dla psów, które nadmiernie ekscytują się innymi psami podczas mijania, ciągną i szarpią  w ich stronę, nie są w stanie przejść obok innego psa spokojnie, zatrzymują się, „wrastają w ziemię” i nic nie jest w stanie ich przekonać do zmiany pozycji dopóki pies nie zniknie im z pola widzenia.

*Zajęcia te nie są przeznaczone dla psów agresywnych. Jeśli nie wiesz czy te zajęcia będą odpowiednie dla Twojego psa napisz do nas 🙂 

 

Zakres

Zajęcia składają się z pięciu części:

 1. Spacer równoległy
 2. Ćwiczenia z podstaw posłuszeństwa (skupienie uwagi, siad, noga)
 3. Komunikacja pies-pies i człowiek-pies
 4. Motywacja na przewodnika
 5. Techniki mijania psów

Mini regulamin:

 1. Nie karm psa na kilka godzin przez zajęciami. 
 2. Bardzo dobre smaczki (surowe mięsko, kiełbaska, coś za czym pies szaleje) pokrojone na małe kawałeczki są obowiązkowe.
 3. Smakołyki muszą być spakowane do saszetki lub kieszeni (unikaj torebek foliowych).
 4. Pies na zajęciach przychodzi ubrany w szelki lub zwykłą obrożę oraz smycz taśmową (smyczy typu flexi mówimy nie).
 5. Zabawka nie jest obowiązkowa, ale jeśli Twój pies ma taką za którą zrobi wszystko weź ją (ale zabawki piszczące zostaw w domu).
 6. Podczas zajęć opiekun zobowiązany jest przez cały czas trzymać swojego psa na smyczy. Ewentualne odstępstwa od tej zasady dopuszczalne są jedynie na wyraźne polecenie trenera w trakcie ćwiczeń.
 7. W trakcie zajęć opiekun psa zobowiązuje się do wykonywania instrukcji i poleceń trenera, które dotyczą szkolenia psa i porad behawioralnych.
 8. Opiekun ponosi pełną odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez siebie jak i przez psa pozostającego pod jego opieką.
 9. Opiekun zobowiązany jest zachowywać ze swoim psem odpowiedni odstęp od innych psów, aby nie prowokować starć lub zabawy między psami, nie zakłócać zajęć i koncentracji zarówno swojej, jak i pozostałych uczestników.
 10. Dla zwiększenia efektywności szkolenia, opiekun jest zobowiązany do pracy z psem również poza terminami zajęć (tzw. „praca domowa”).

 

Obecnie nie prowadzimy zapisów na Psie Mijanki. W przypadku pytań prosimy o kontakt.